ximikblog

Блог учителя хімії С. Літковець

11 клас

catt

Як можна вирватись з обіймів ліні і почати щось робити?

Ось 6 порад, які допоможуть врятувати антипродуктивний день учня, студента чи працівника, щоб не довелось потім розгрібати «завали» завдань вдома та у навчанні.

  1. Порядок у всьому.

Не лякайтесь, мова йде не про ідеальний порядок вдома та на робочому столі, а про – робочий порядок: де папірці, підручники, блокноти та ручки мають своє місце, легко можна знайти все необхідне, без додаткових затрат часу. Навіть у процесі роботи, якщо помічаєте сповільнення темпу, зробіть паузу, приберіть на столі, пройдіться, а тоді далі продовжуйте те, що почали.  «Нелюбителям» прибирання варто пам’ятати, що хаотично розкидані речі відволікають. Крім того, порядок навколо стимулює порядок у голові.

  1. Розпочніть з мізерних справ.

Так легше. Зазвичай зустрічаються поради навпаки – що потрібно починати з тяжчих завдань, щоб вони не «висіли над душею». Але краще написати список з багатьох дрібних завдань на день, де з-поміж них буде декілька складніших. Зробіть легші, поставте галочки навпроти них. Коли є візуальний результат, покращується настрій, тоді можна і до складніших перейти. Тобто легші завдання як розминка перед основними. Головне – не захоплюватись ними.

  1. Вибирайте по одному завданню

По-перше, слід потурбуватись про зовнішні «подразники»: соціальні мережі, розважальні сайти, телевізор, ігри і т. ін. А саме – щоб їх уника під час роботи.

Далі виділіть у списку одну задачу, яку потрібно зробити найшвидше. Нехай вона постійно буде в полі зору. Коли закінчите, ставте галочку та виділяйте іншу. Звісно, якщо втомились і потрібна перерва – відпочиньте.

  1. Зміна робочого місця

Одне й те ж робоче місце може бути постійним джерелом непродуктивності. Спробуйте його змінити. Взяти підручники, ноутбук чи блокнот і піти в іншу кімнату, навіть парк чи просто на вулицю. Це дійсно допоможе зарядитись свіжою енергією.

  1. Таймер – не ворог, а друг

За умови, якщо його поставити на 15 хвилин, максимум півгодини, і саме цей час витратити на навчання. А потім можна і відволіктись ненадовго. Повірте, ви здивуєтесь, скільки всього можна зробити за 15-30 хвилин при максимальній концентрації уваги. В результаті такої діяльності приходить натхнення і задоволення від роботи. Перевірте.

  1. Оптиміст завжди бачить наполовину повний стакан

Незважаючи на те, скільки вдалось зробити за один день, завжди тримайте себе в межах позитивного настрою. Перегляньте, що зробили, що завтра можете зробити, а що можна дійсно відкласти. Таким чином ви себе по-доброму будете змушувати працювати і забудете про лінь-песимістку.

До праці!

 

%d блогерам подобається це: