ximikblog

Блог учителя хімії С. Літковець

Розчини. ТЕЛД

Розчини – це найпоширеніші системи у живій природі. Вони відіграють виключно важливу роль у життєдіяльності організмів. Вода як універсальний розчинник твердих, рідких і газоподібних речовин є тим середовищем, у якому відбуваються більшість хімічних реакцій, в тому числі й різноманітні фізіологічні та біохімічні процеси у живих організмах. Основні біологічні системи – плазма крові, лімфа, сеча, спинномозкова рідина – містять у розчиненому стані різні неорганічні та органічні речовини. Зокрема, плазма крові складається з води (90-92 %) і сухої речовини (8-10%). Основна частина води в організмі (70%) міститься всередині клітин разом з катіонами Калію і фосфат-аніонами; 23 % – у міжклітинній рідині з йонами Натрію, хлорид- і гідрогенкарбонат-йонами; 7 % – всередині кровоносних судин і в плазмі крові, де, крім зазначених йонів, ще містяться макромолекулярні йони білків. З віком вміст води в організмі людини змінюється: якщо в ембріоні він становить 97%, у новонародженого – 77%, то у зрілому віці – 50-60%. Після 50 років організм людини починає втрачати воду, якої може містити до 40% від маси тіла. В організмі дорослих чоловіків води більше, ніж у жінок, приблизно на 10%. Ця різниця пов’язана із більшим вмістом жиру у жіночому організмі.

Саме в інтервалі температур 30-45°С (температурний діапазон життя теплокровних тварин) структура води найсприятливіша для процесів гідратації. Цей інтервал температур є енергетично оптимальним для стану рідких мікрокристалів води. Температура 5-10°С відповідає температурі весняного пробудження насіння. Висловлено припущення про можливу роль структури води як датчика, що надсилає сигнали гіпоталамусу, який керує всією системою терморегуляції нашого організму.

Презентації на допомогу 

Розв’яжіть задачі до цієї теми, використовуючи алгоритм розв’язання задач на визначення масової частки розчиненої речовини

 

ДКР № 1   “РОЗЧИНИ”

 

ДКР №2   “РОЗЧИНИ”

 

Молярна концентрація розиненої речовини  визначається її кількістю речовини, що міститься в 1 л розчину. Молярною концентрацієї зручно користуватися при здійсненні хімічних реакцій у розчинах. Молярна концентрація еквівалентів розчиненої речовини визначається кількістю еквівалентів речовини в 1 л розчну.

АЛГОРИТМ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ 

 

ПІДГОТОВКА ДО КОНТРОЛЬНОЇ  РОБО

 

 

2.

 

ВОДНЕВИЙ ПОКАЗНИК – ВЕЛИЧИНА, ЩО ХАРАКТЕРИЗУЄ ВМІСТ ЙОНІВ ГІДРОГЕНУ У РОЗЧИНІ

 

ОСНОВНІ ПООЖЕННЯ ТЕОРІЇ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ

1. 

 

2.  iframe src=’https://onedrive.live.com/embed?cid=0FCD14F4FA555D7A&resid=FCD14F4FA555D7A%21135&authkey=AKsozHYWfUEFn6E&em=2&wdAr=1.3333333333333333&#8242; width=’350px’ height=’286px’ frameborder=’0′>Це вбудований файл <a target=’_blank’ href=’http://office.com’>Microsoft Office</a> (презентація) під керуванням веб-застосунку <a target=’_blank’ href=’http://office.com/webapps’>Office Online</a>.</iframe>

 

ПІДГОТОВКА ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

 

 

 

 

 

 

Advertisements
%d блогерам подобається це: